Dołącz do nas:

Zamykanie naczynek na twarzy

Zamykanie naczynek na twarzy

IPL - poznaj skuteczną metodę zamykania naczynek na twarzy

Zamykanie naczynek na twarzy może zostać przeprowadzone metodą elektrokoagulacji lub za pomocą lasera. IPL-SQ® to niezwykle skuteczna i bezpieczna terapia usuwania różnorodnych zmian naczyniowych. Technologia wykorzystuje mniej inwazyjne (światło rozproszone) w stosunku do laserowych (światło spolaryzowane). IPL umożliwia zamykanie, zwężanie zdeformowanych na skutek zmian rumieniowych naczynek krwionośnych, a w efekcie zmniejszenie ich widoczności lub całkowitą redukcję.

Jakie zmiany naczyniowe możemy leczyć technologią IPL?

Pierwszym objawem rozszerzania naczynek jest zaczerwienienie skóry, tzw. rumień. Początkowo rumień mija. Dzieje się jednak i tak, że nawraca a z biegiem czasu utrwala się i pozostaje na stałe. W konsekwencji powstają trwale rozszerzone naczynia krwionośne, które prześwitują przez naskórek. Takie zmiany skórne określa się mianem teleangiektazji.

Wskazaniami do zabiegu zamykania naczynek są:

Rumień

Zmiany rumieniowe to zmora osób z cerą wrażliwą, skłonną do przesuszania się i mało odporną na czynniki atmosferyczne. Zwłaszcza jeśli chodzi o zimno i promieniowanie słoneczne. Zmiany rumieniowe to efekt rozszerzania się naczynek krwionośnych. Rozszerzone naczynka krwionośne pojawiają się najczęściej na skórze cienkiej i wrażliwej w typowych okolicach: na policzkach, brodzie i nosie.

Teleangiektazje

Popękane naczynka są trwale rozszerzonymi naczyniami włosowatymi, które prześwitują przez naskórek w postaci „czerwonych niteczek”, tzw. „pajączków”. W zaawansowanym stadium bardzo ściśle przylegają do siebie, w efekcie dając obraz jednorodnego zaczerwienienia. Przyjmują wówczas kształt okrągły, motylowy, obrączkowy z wyraźnie zaznaczonymi krawędziami lub nieregularny.

Trądzik różowaty

Trądzik różowaty to przewlekła choroba skóry twarzy, która rozwija się na podłożu zaburzeń naczyniowych i łojotoku. Cechami charakterystycznymi trądziku różowatego w początkowej fazie, są tzw. wykwity rumieniowate. Jeżeli nie zostaną poddane leczeniu przekształcają się w wykwity krostkowe i grudkowate. Jedną z cech tej dolegliwości jest jej „falowość” tj. naprzemienne zaostrzanie i łagodzenie objawów.

Naczyniaki

W zależności od charakteru, zmiany typu naczyniaków najczęściej stanowią tylko defekt estetyczny. Powstają w wyniku namnażania komórek śródbłonka, budującego ściany naczyń lub też mogą być skutkiem poszerzenia naczyń. Najczęściej występują jako samodzielne zmiany. Naczyniaki gwiaździste to liczne drobne czerwone guzki z promieniście rozchodzącymi się naczyniami włosowatymi. Naczyniaki jamiste to sinoczerwone okrągłe guzki (znamię truskawkowe). Obydwie formy naczyniaków bledną pod wpływem nacisku. Naczyniaki starcze zwane także punktami rubinowymi, to różowe, fioletowe, lub czerwone grudki. Powstają w wyniku nieprawidłowego rozszerzania się drobnych naczyń krwionośnych. Ma to pewien związek ze starzeniem się ścian naczyń, który to proces zwykle wyprzedza wyraźne starzenie się także innych struktur.

Na czym polega zamykanie naczynek na twarzy w Krakowie?

Zamykanie naczynek polega na tym, że energia świetlna emitowana z urządzenia IPL-SQ® pochłaniana jest przez hemoglobinę (tzw. czerwony barwnik krwi). Dzięki temu, że wiązka światła ulega wchłonięciu przez krwinki czerwone, krew ulega podgrzaniu a ścianki naczynka wysuszeniu, ponieważ znajdująca się w nich woda wyparowuje. W wyniku tego procesu naczynia obumierają i zostają w naturalny sposób wchłonięte przez organizm, a w konsekwencji przestają być widoczne na skórze twarzy.

Celem wywołania oczekiwanych zmian odpowiednio dobierane są takie parametry, jak moc i długość fali, która jest absorbowana przez krew w rozszerzonych naczynkach. Właściwe dobranie tych parametrów światła umożliwia optymalne podgrzanie krwi, w wyniku czego hemoglobina ulega koagulacji. Optymalne dobranie mocy i długości fali pozwala precyzyjnie zamykać naczynka krwionośne położone w różnych warstwach skóry i mające różną wielkość, niezależnie od ich położenia na skórze.

Efekty zamykania naczynek na twarzy

Efektem zamykania naczynek jest trwała redukcja rumienia oraz drobnych naczyń krwionośnych, zlokalizowanych na twarzy i skrzydełkach nosa. Wyrównanie kolorytu skóry oraz działanie przeciwzapalne, zapobiegające nawrotom. To także poprawa elastyczności i odporności skóry, a więc działanie profilaktyczne. W nawracającym trądziku różowatym uszczelnienie ścian kruchych naczyń krwionośnych zlokalizowanych w skórze właściwej.

zamykanie naczynek na twarzy

Promienna skóra bez widocznych naczynek

Dzięki nowoczesnej technologii IPL dostępnej w naszym Centrum Medycyny Laserowej  w Krakowie, możesz skorzystać z jednej najbardziej efektywnych metod medycyny estetycznej w walce z zaczerwieniami na skórze.

Centrum Medycyny Laserowej
ul. Dobrego Pasterza 118C/LU6
31-416 Kraków