Dołącz do nas:

Usuwanie przebarwień

Usuwanie przebarwień

Usuwanie przebarwień – skuteczna metoda niwelowania zmian barwnikowych

Przebarwienia na skórze to bardzo częsty problem estetyczny, który dotyka milionów ludzi na całym świecie. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii IPL, w sposób bezpieczny i z potwierdzoną klinicznie skutecznością, możemy usuwać najczęstsze rodzaje zmian pigmentowych.

Jakie przebarwienia usuwamy w Krakowie

Przebarwieniami nazywamy zaburzenia koloru skóry, które powstają na skutek nadmiernej produkcji lub nierównomiernego rozłożenia melaniny w skórze. Najczęściej są to plamki, znamiona lub większe plamy o jaśniejszym lub ciemniejszym kolorze niż naturalny. W części przypadków przebarwienia skórne to zmiany wrodzone, w innych – nabyte. Powstają w wyniku naturalnego procesu starzenia się. Ciemne plamy na skórze zauważa ok. 35% kobiet po trzydziestym roku życia i aż 90% po pięćdziesiątym.

Nadmierna produkcja melaniny to najczęściej wynik zbyt intensywnej ekspozycji na promienie słoneczne, co później jest widoczne w postaci mniejszych, bądź bardziej rozległych, brązowych plam na skórze. Pojawiają się w miejscach najczęściej eksponowanych na słońce, tj. na twarzy, dłoniach, dekolcie, przedramionach i ramionach oraz na łydkach. Działanie ultrafioletu na skórę ma więc w ich powstawaniu niebagatelny udział.

Dzięki technologii IPL możemy skutecznie usunąć wiele przebarwień skóry, takich jak: 

  • Piegi – nierównomierne skupisko pigmentu skórnego, czyli melaniny. Obok uwarunkowań genetycznych (większą tendencję do ich posiadania przejawiają ludzie o jasnej karnacji) istotną rolę w ich powstawaniu odgrywa słońce. Zazwyczaj występują na twarzy, szyi, dekolcie i przedramionach.
  • Plamy starcze i posłoneczne – w nomenklaturze medycznej zwane plamami soczewicowatymi, to płaskie zmiany skórne o brązowym bądź ciemno brązowym zabarwieniu. Mogą występować na całym ciele. Plamy soczewicowate starcze powstają na skutek naturalnego starzenia się skóry, słoneczne w wyniku przewlekłej ekspozycji na promieniowanie UV.
  • Plamy typu café au lait – to plamy o jasnobrązowej barwie kolorem przypominające kawę z mlekiem. Pojedyncze plamy café au lait są częste i nie wiążą się z żadną patologią. Mnogie (powyżej 6-ciu) mogą być objawem niektórych chorób genetycznych.
  • Plamy pozapalne – powstałe w wyniku toczącego się procesu zapalnego w obrębie skóry (np. atopowego zapalenia skóry, trądziku, łuszczycy) dochodzi do pobudzenia wytwarzania melaniny, co skutkuje zwiększoną pigmentacją obszaru objętego zapaleniem.
  • Siateczkowa pigmentacja skóry (Poikilodermia Civatte’a) – charakteryzuje się intensywnym rumieniem połączonym z powstawaniem wielu teleangiektazji oraz plam w formie przebarwień lub odbarwień w obrębie szyi i dekoltu. Zmianom towarzyszyć może również efekt, tzw. indyczej szyi, ze względu na podrażnione mieszki włosowe.
  • Bielactwo nabyte – objawia się pojawianiem plam depigmentacyjnych (odbarwieniowych). Występują na grzbietach rąk i stóp, nadgarstkach, pachach, twarzy i szyi a także w okolicach otworów naturalnych naszego ciała. Zmiany często lokalizują się symetrycznie. Powstają w wyniku uszkodzenia komórek barwnikowych i zahamowaniu syntezy melaniny.

Aby skutecznie usunąć przebarwienie, przed wybraniem właściwego leczenia ocenia się rodzaj i głębokość występujących przebarwień.

Na czym polega usuwanie przebarwień?

Usuwanie przebarwień posłonecznych i innych przebarwień skóry technologią IPL.

Dostępna w naszym Centrum głowica IPL-SQ® to najnowocześniejsza technologia, która wykorzystując energię precyzyjnego i kontrolowanego naświetlania oddziałuje w sposób szczególny na przebarwienia posłoneczne i inne rodzaje hiperpigmentacji. Energia świetlna docierając do leczonej tkanki przekształca się w ciepło, w efekcie czego następuje rozbicie i zniszczenie złogów melaniny.

IPL-SQ® posiada wbudowany system chłodzący (szkło szafirowe), który zapewnia komfort dla Pacjenta i chroni naskórek przed uszkodzeniem. Zabiegi są całkowicie bezpieczne, a czas rekonwalescencji i rezultaty lepsze w porównaniu z innymi metodami medycyny estetycznej. W zależności od wskazań i problemu efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu lub trzeba zaczekać kilka dni lub tygodni na ostateczny efekt.

Możesz pozbyć się przebarwień i cieszyć ładną skórą

IPL-SQ® pomaga w uzyskaniu młodo wyglądającej skóry, pozbawionej przebarwień, blizn, brodawek, trądziku i innych nieestetycznych zmian skórnych. Zapraszamy na konsultacje do naszego Centrum w Krakowie, podczas której, poznasz możliwości poprawy Twojego wyglądu. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i wątpliwości.

Centrum Medycyny Laserowej
ul. Dobrego Pasterza 118C/LU6
31-416 Kraków