Dołącz do nas:

Termolifting

Termolifting, czyli niechirurgiczny lifting twarzy

Możliwość uzyskania bardzo podobnych efektów, a jednocześnie całkowicie bezoperacyjny, niechirurgiczny charakter zabiegu sprawia, że termolifting w medycynie estetycznej coraz częściej zastępuje tradycyjny, chirurgiczny lifting twarzy. Daje spektakularne efekty poprawy napięcia i ujędrnienia skóry, bez skalpela, igieł, bólu i okresu rekonwalescencji. Poznaj doskonałą metodę w terapii wiotkości skóry twarzy.

Kiedy twarz potrzebuje termoliftingu?

Z wiekiem skóra na twarzy stopniowo traci elastyczność i zaczyna wiotczeć. Stopniowo pojawiają się coraz liczniejsze zmarszczki i bruzdy. Bezinwazyjny lifting twarzy przeznaczony jest dla wszystkich osób, których celem jest redukcja oznak starzenia.

Wskazaniami do termoliftingu skóry są:

  • zwiotczenie skóry na twarzy i szyi,
  • opadające powieki,
  • opadające policzki i owal twarzy,
  • zmarszczki i bruzdy wargowo-nosowe.
  • profilaktyka przeciwstarzeniowa dla osób 25-35 lat,
  • utrata jędrności i gęstości skóry także na ciele.

Jak wygląda zabieg termoliftingu w CML w Krakowie?

Niechirurgiczny lifting twarzy możliwy jest dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii Intense-IR® przeznaczonej dla liftingu termicznego. Podczerwień o wysokiej mocy oddziałuje bezpośrednio na skórę – włókna kolagenowe oraz fibroblasty. Za pomocą bezpiecznego widma światła podczerwonego dochodzi do rozgrzania tkanki i obkurczenia włókien kolagenu co skutkuje natychmiastowym efektem liftingu i uniesienia tkanki. Światło podczerwone stymuluje również fibroblasty, co zapewnia wydłużony w czasie efekt zagęszczenia, ujędrnienia i poprawy napięcia skóry.

termolifting

Zabieg jest niemal bezbolesny, niektórzy Pacjenci zgłaszają jedynie niewielkie odczucia rozgrzania skóry. Dodatkowo dyskomfort z tym związany jest zredukowany dzięki obecności systemu chłodzącego zintegrowanego z głowicą. Brak okresu rekonwalescencji. Zaraz po zabiegu może pojawić się delikatne zaczerwienienie skóry.

Ile zabiegów termoliftingu należy wykonać? Zazwyczaj zaleca się serię zabiegów, która obejmuje od 2 do 4 zabiegów, ich całkowita liczba uzależniona jest od wskazań oraz oczekiwań Pacjenta.

Czy niechirurgiczny lifting twarzy może być skuteczny?

Widoczne efekty w postaci liftingu widoczne są bezpośrednio po wykonaniu pierwszego zabiegu. Stopniowa i postępująca przebudowa tkanki, trwała poprawa napięcia i lifting będą widoczne po kilku zabiegach.

Najbardziej spektakularne efekty rozświetlenia i ujędrnienia skóry obserwuje się w czasie od 3 do 6 miesięcy po zabiegu. W związku z tym sugeruje się potrzebę przeprowadzenia serii zabiegów, których ilość zależy od oceny kondycji skóry. Zaleca się zazwyczaj, aby zabieg został powtórzony w odstępie kilku dniowym lub miesięcznym, kilka razy.

Zabieg termoliftingu dodatkowo zmniejsza worki i cienie pod oczami oraz łagodzi obrzęki. Przeciwdziała obwisłym policzkom, podbródkowi, luźnej skórze na szyi oraz zapobiega opadaniu powiek.

Lifting skóry przeprowadzony może zostać nie tylko na twarzy, ale także w obrębie piersi, ud, brzucha czy pośladków. Podczerwień wpływa na redukcję cellulitu, nadmiaru tkanki tłuszczowej, pomaga pozbyć się zwiotczałej skóry.

Kompleksowe odmłodzenie skóry

Opracowanie techniki niechirurgicznego liftingu, tj. termoliftingu (ang. thermolifting) to istotny krok do przodu w zabiegach odmładzających. Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami w Krakowie, którzy szczegółowo wyjaśnią jakie korzyści, oferuje technologia Intense-IR® i jak pomaga rozwiązać estetyczne problemy skóry.

Centrum Medycyny Laserowej
ul. Dobrego Pasterza 118C/LU6
31-416 Kraków