Dołącz do nas:

Leczenie trądziku

Leczenie trądziku

Leczenie trądziku – wybierz najbardziej skuteczną metodę

Na rynku medycyny estetycznej dostępnych jest wiele sposobów leczenia trądziku. W naszym Centrum proponujemy metodę z wykorzystaniem najnowocześniejszej technologii IPL, ponieważ gwarantuje znacznie lepsze efekty niż inne tradycyjnie stosowane, długotrwałe terapie. Poznaj moc technologii, która w szybki sposób poprawi Twój wygląd oraz samopoczucie.

Trądzik pospolity - objawy i przyczyny powstawania

 

Trądzik pospolity (acne vulgaris) należy do jednej z najczęściej występujących chorób dermatologicznych.

 • To przewlekła zapalna choroba gruczołów łojowych i ujść mieszków włosowych.
 • Cechuje się występowaniem wykwitów niezapalnych (np. zaskórniki zamknięte i otwarte) oraz zapalnych (np. krosty, torbiele, grudki). Zmiany te najczęściej występują przede wszystkim na twarzy ale także na plecach, ramionach i dekolcie.
 • Powstaje w wyniku wzmożonego wytwarzania łoju i rogowacenia komórek przewodu wyprowadzającego gruczoły łojowe skóry. To najbardziej charakterystyczne cechy występujące u wszystkich osób chorujących na to schorzenie.
 • Dotyka głównie młodzież, ale coraz częściej także osoby po 30., a nawet 40. roku życia.
 • Wydzielanie łoju kontrolowane jest przez hormony takie jak androgeny czy progesteron. U nastolatków przy zwiększonej produkcji androgenów, do której dochodzi w okresie dojrzewania zwiększa się też produkcja łoju i tym samym ryzyko wystąpienia trądziku.
 • Przyczyn powstawania trądziku także u osób dorosłych jest wiele, są to m.in.: dieta, stres, czynniki genetyczne, przyjmowanie leków (z grupy steroidów czy barbituranów), substancje toksyczne (chlor, dziegcie, oleje), kosmetyki zatykające ujścia gruczołów łojowych i potowych (pudry, róże), niektóre choroby endokrynologiczne.

Usuwanie trądziku w Centrum Medycyny Laserowej w Krakowie

Do leczenia trądziku pospolitego wykorzystujemy platformę laserową wyposażoną w najnowocześniejszą technologię IPL (ang. Intense Pulse Light). Emitowane przez IPL światło:

 • zabija bakterie odpowiedzialne za powstawanie trądziku,
 • przeciwdziała tworzeniu się nowych ognisk zapalnych,
 • zmniejsza wydzielanie sebum przez gruczoły łojowe,
 • obkurcza grudki trądzikowe,
 • oczyszcza skórę.

Cały sekret technologii IPL-SQ® polega na oddziaływaniu na tkankę światła w selektywny i kontrolowany sposób, poprzez przekształcenie energii świetlnej w ciepło. Wpływa to szczególnie na bakterie Propionobacterium acnes, powodujące trądzik. Stopniowe ograniczenie populacji bakterii i wpływ na gruczoły łojowe przyczynia się do redukcji zmian zapalnych i krostkowych. Już po jednym zabiegu widoczna jest zdecydowana poprawa.

Redukcja trądziku z wykorzystaniem technologii IPL przynosi bardzo dobre rezultaty estetyczne, zwłaszcza w przypadku trądziku zapalnego. Zabieg nie niesie ze sobą niebezpieczeństwa wystąpienia efektów ubocznych. W trakcie zabiegu nie dochodzi do uszkodzenia naskórka. Po zabiegu pacjent może wrócić do codziennej aktywności.

Przywróć skórze nieskazitelny wygląd

Usuwanie trądziku w Krakowie z zastosowaniem najnowocześniejszej technologii IPL przynosi doskonałe rezultaty. Przekonało się o tym wiele osób borykających się z tym schorzeniem. Umów wizytę w naszym Centrum i sprawdź jak możemy Ci pomóc.

Centrum Medycyny Laserowej
ul. Dobrego Pasterza 118C/LU6
31-416 Kraków