Dołącz do nas:

Leczenie łysienia

Leczenie łysienia - laser dla stymulacji wzrostu włosów

Laserowe leczenie łysienia to rozwiązanie zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, którzy cierpią na problem nadmiernego wypadania włosów. Moc lasera frakcyjnego oddziałuje bezpośrednio na mieszki włosowe, pobudza mikrokrążenie w obszarze zabiegowym, zwiększając metabolizm komórkowy i przepływ składników odżywczych do mieszków włosowych, stymulując tym samym ich wzrost. Działa wspomagająco w terapii łysienia androgenowego (AGA) i łysienia telogenowego u mężczyzn i kobiet w połączeniu lub bez terapii z zastosowaniem leków.

Przyczyny wypadania włosów

Wypadanie włosów jest zjawiskiem powszechnym, każdy człowiek traci codziennie nawet do 100 włosów. O łysieniu możemy mówić, kiedy zostanie zaburzona równowaga pomiędzy ilością włosów rosnących a wypadających. Łysienie może być dziedziczne lub spowodowane zachodzącymi procesami starzenia i zmianami hormonalnymi. Rozróżnia się łysienie „miejscowe”, które dotyka określone fragmenty skóry głowy oraz „całościowe”, obejmujące całą skórę głowy. W większości wypadków  metody nowoczesnej laseroterapii, bardzo dobrze radzą sobie z problemem łysienia, stymulując odwracalne procesy w skórze głowy.

Za najczęstsze przyczyny utraty owłosienia uznaje się:

  • hormony – (łysienie androgenowe) to najczęstsza przyczyna łysienia spowodowana zmianami hormonalnymi w ciele, głównie zwiększonym poziomem hormonów męskich. Ten rodzaj łysienia dotyka zarówno mężczyzn jak i kobiety;
  • przyjmowane leków – chemioterapia i leki przyjmowane na artretyzm, zapalenie stawów, depresję, nadciśnienie, serce i tabletki antykoncepcyjne;
  • szczególne okoliczności – ciąża, zaburzenia czynności tarczycy, dieta niskobiałkowa, toczeń, zakażenie grzybicze;
  • obciążająca pielęgnacja, a więc poddawanie włosów zabiegom chemicznym i działaniu gorącego powietrza.

Jak działa laserowa terapia łysienia?

Laser wytwarza wiązkę z minimalną dawką energii, która wpływa aktywnie na skórę głowy wywołując efekt fotobiostymulacji. W ten sposób wzmacnia mikrokrążenie w danym obszarze głowy, zwiększając przepływ składników odżywczych do mieszków włosowych. Dzięki temu możliwa jest poprawa owłosienia skóry głowy (wzrost liczby i grubości włosów). Uzyskane efekty można dodatkowo wzmacniać lekami oraz substancjami aktywnymi.

Wskazaniami do laserowego leczenia łysienia są:

  • osłabienie i wypadanie włosów,
  • łysienie androgenowe,
  • łysienie telogenowe.

Jak wygląda leczenie łysienia w Krakowie?

Całkowita ilość zabiegów zależy od ogólnego stanu skóry głowy i mieszków włosowych. Szczegółowy plan zabiegowy określa lekarz. Najczęściej zaleca się wykonanie od 4 do 12 zabiegów w serii. Pierwsze efekty pojawiają się już po pierwszym zabiegu, jednak są jeszcze one niestabilne. Trwałe rezultaty pojawiają się po upływie 1-2 miesięcy po zakończeniu serii zabiegów.

Zasadniczo leczenie laserem jest zupełnie bezbolesne. Niektóre osoby w większym stopniu niż inne, mogą odczuwać ciepło i rozgrzanie skóry. W pierwszych dniach po zabiegu zaleca się stosowanie zimnych okładów oraz preparatów nawilżających. W związku ze zwiększoną wrażliwością skóry należy zachować specjalną ostrożność przy bezpośredniej i pośredniej ekspozycji na promieniowanie słoneczne. Poza tym powrót do codziennej aktywności jest natychmiastowy, brak efektów ubocznych.

Technologia ProDeep® dla lepszej stymulacji wzrostu włosów

Laseroterapia to bezinwazyjna, nie wymagająca rekonwalescencji skuteczna metoda pozwalająca na zwiększenie skuteczności i stopnia penetracji dla miejscowo stosowanych leków i substancji pobudzających wzrost włosów. Odwiedź nasz gabinet w Krakowie, sprawdź jak możemy Ci pomóc.

Centrum Medycyny Laserowej
ul. Dobrego Pasterza 118C/LU6
31-416 Kraków