Dołącz do nas:

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie rozstępów dla najlepszych efektów

Rozstępami nazywamy rodzaj blizn, przybierających postać równoległych, wrzecionowatych pasm na powierzchni skóry. Dla wielu osób są źródłem kompleksów i znacznego dyskomfortu. Zdecydowanie częściej występują u kobiet niż mężczyzn, ponieważ ich skóra jest delikatniejsza i cieńsza. Grupą szczególnie narażoną na ich powstawanie są kobiety w ciąży. W związku z intensywnym wzrostem w okresie dojrzewania, a niekiedy też szybkim tyciem, rozstępy pojawiają się także u osób młodych. Laserowe usuwanie rozstępów to najskuteczniejsza metoda stosowana w walce z tym problemem.

Jak dochodzi do powstawania rozstępów?

Powstawanie rozstępów ma dwie fazy:

  • w pierwszej fazie – zapalnej, która trwa do 12 miesięcy, rozstępy wyglądają jak ciemnoczerwone bądź czerwone pęknięcia. Mogą powodować uczucie swędzenia i pieczenia, a skóra staje się napięta. Jest to okres, w którym leczenie rozstępów jest najbardziej efektywne – można w dużej mierze zmniejszyć ich widoczność lub usunąć całkowicie.
  • w drugiej fazie tzw. zanikowej rozstępy bledną, stają białe lub perłowe, a na powierzchni skóry wyczuwalne mogą być wgłębienia i ubytki. Stają się mniej widoczne, ale ich stan wbrew pozorom pogarsza się gdyż włókna kolagenu i elastyny tracą zdolność odbudowy, przez co leczenie jest trudniejsze, wymaga większej ilości zabiegów.

Za przyczynę powstawania rozstępów uważa się nadmierne rozciąganie skóry, która traci elastyczność i rozrywa się. Najczęściej odpowiadają za nie:

  • czynniki hormonalne
  • znaczny i gwałtowny wzrost lub spadek masy ciała w krótkim czasie,
  • ciąża,
  • czynniki genetyczne,
  • dojrzewanie i związany z tym okres intensywnego wzrostu,
  • zaburzenie funkcjonowania tkanki łącznej,
  • długotrwałe przyjmowanie substancji bogatych w kortykoidy.

Problem rozstępów dotyka milionów ludzi na całym świecie. W okresie dojrzewania ich powstawanie ma ścisły związek z szybkim skokiem wzrostu. U chłopców najczęściej uwydatniają się na plecach, a u dziewcząt na piersiach i udach.

Na rozstępy po ciąży narzeka ponad 60 proc kobiet. Najczęściej występują w dolnej części brzucha, ale mogą również pojawić się na biodrach, udach, pośladkach, piersiach, a nawet na ramionach.

Mężczyźni także borykają się z tym problemem. Męskie rozstępy pojawiają się na bicepsie, obręczy barkowej, czasem na biodrach, w okolicy kolan i ud. Dzieje się tak ponieważ są to miejsca najbardziej związane z możliwością szybkiego rozrostu mięśni, za którym nie nadąża rozciąganie się skóry.

Technologia ProDeep® dla laserowego usuwania rozstępów

Rozstępy to bardzo uciążliwy problem, którego trudno jest się pozbyć. Nawet najskuteczniejsze zabiegi medycyny estetycznej nie są w stanie całkowicie usunąć rozstępów. Jednak dzięki ogromnemu postępowi laseroterapii, w łatwy, szybki i bezinwazyjny sposób znacząco można zredukować ich widoczność.

Zabieg laserowego usuwania rozstępów z wykorzystaniem technologii ProDeep® to nowe, wygodne i kompleksowe rozwiązanie laserowe dla redukcji rozstępów. Energia lasera działa na poziomie podskórnym, w szczególności na włókna kolagenu, jak i na hemoglobinę, pobudzając proces regeneracji, intensywnie stymuluje proces neokolagenezy i zmniejsza problem czerwonych rozstępów, bez ryzyka bezpośredniego uszkodzenia naskórka. Wynikiem tego jest ogólna poprawa kondycji skóry, wypłycenie rozstępów. Ujędrnienie oraz rozjaśnienie skóry, redukcja rumienia i zaczerwień w obrębie rozstępów. Zabieg przynosi spektakularne efekty poprawy wyglądu rozstępów nawet w ich zaawansowanej fazie, gdy z czerwonych przechodzą w białe.

Czego mogę się spodziewać zaraz po zabiegu usuwania rozstępów w CML w Krakowie?

Po laserowym zabiegu leczenia rozstępów pojawia się zaczerwienienie oraz lekkie do umiarkowanego uczucie rozgrzania skóry. Skóra w obszarze terapii jest znacznie bardziej wrażliwa niż zazwyczaj. Zawsze należy ściśle stosować się do zaleceń pozabiegowych lekarza wykonującego zabieg. Zazwyczaj pielęgnacja skóry po zabiegu obejmuje stosowanie zimnych okładów i preparatów o działaniu kojącym i nawilżającym szczególnie w pierwszych dniach po zabiegu. Bezwzględnie należy stosować krem z wysokim filtrem przeciwsłonecznym.

W zależności od wskazań, wielkości obszaru zabiegowego oraz oczekiwanych efektów, kuracja z zastosowaniem lasera wymaga wykonania od 2 do 4 zabiegów. Pierwsze efekty zmniejszenia rozstępów i rozjaśnienia skóry pojawiają się około 1 miesiąca po zakończonej serii. Dalsza, stopniowa poprawa postępuje w ciągu kolejnych 3-6 miesięcy.

Nie musisz żyć z rozstępami

Jeśli rozstępy to problem, który spędza ci sen z oczu to zapraszamy do naszego Centrum Medycyny Laserowej w Krakowie. Dysponujemy najlepszymi technologiami do walki nawet z najtrudniejszymi niedoskonałościami skóry. Umów wizytę, skorzystaj z naszych zabiegów.

Centrum Medycyny Laserowej
ul. Dobrego Pasterza 118C/LU6
31-416 Kraków