Dołącz do nas:

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie blizn – najlepsze rezultaty laserem frakcyjnym

Zabiegi z wykorzystaniem całej mocy lasera frakcyjnego stanowią doskonałą alternatywę dla bardziej inwazyjnych i agresywnych metod usuwania blizn. Dostępna w naszym Centrum technologia ProDeep® zapewnia specjalistom medycyny estetycznej bardzo skuteczne rozwiązanie w usuwaniu różnego rodzaju blizn. Jest to jedna z najbardziej zaawansowanych laserowych opcji terapeutycznych dostępnych na rynku, oferująca bezpieczeństwo i wysoką efektywność leczenia bez okresu rekonwalescencji.

Jakie blizny możemy usunąć laserowo w Krakowie?

  • Blizny potrądzikowe.
  • Blizny pourazowe.
  • Blizny pooperacyjne.

Blizny potrądzikowe nazywane inaczej bliznami zanikowymi mają postać wgłębień i zapadnięć o nieregularnym kształcie oraz różnej głębokości i wielkości. Ich rozległość spowodowana jest stopniem zaawansowania trądziku oraz szybkością, z jaką goją się rany. Z wiekiem, kiedy ubywa kolagenu, blizny mogą się pogłębiać i być bardziej widoczne. Dużo częściej występują wśród osób, które nigdy nie leczyły trądziku oraz próbowały pozbyć się go poprzez wyciskanie i rozdrapywanie krost, grudek i zaskórników.

Blizny pourazowe powstają wskutek mechanicznego uszkodzenia skóry, oparzenia wrzątkiem, czy rozległych skaleczeń. Najczęściej są to zmiany trudno gojące się, mające nierzadko nierówny kształt, są szerokie i dobrze widoczne.

Blizny pooperacyjne po zabiegach chirurgicznych, urazach ortopedycznych czy po cesarskim cięciu. Początkowo są różowe lub czerwone, z czasem bledną, pozostawiając po sobie cienką linię. Niestety w przeważającej liczbie przypadków blizna, nawet cienka, posiada inny odcień niż skóra zdrowa i jedynie w sporadycznych przypadkach staje się niewidoczna. Duże znaczenie w leczeniu blizn pooperacyjnych ogrywa wiek, im blizna jest starsza, tym trudniej jest ją usunąć. Zabieg laserowy może zostać przeprowadzony bezpośrednio po zabiegu chirurgicznym, dzięki czemu rany goją się szybciej, zmniejsza się równie ryzyko powstania rozrostów, keloidów (inaczej bliznowców).

Najczęstsze wskazania do laserowego zabiegu to:

  • leczenie trądziku, blizn zanikowych lub blizn pourazowych,
  • zapobieganie progresji blizn chirurgicznych,
  • terapia blizn zlokalizowanych zarówno na twarzy, jak i na różnych częściach ciała.

Jak laser leczy blizny?

Stosowana przez nas do leczenia blizn technologia ProDeep® to najnowocześniejszy laser frakcyjny nieablacyjny. Pozwala na dostarczenie energii w głąb tkanki w sposób precyzyjny i kontrolowany. Energia laserowa stopniowo przekształcana jest w ciepło i oddziałuje przede wszystkim na tkankę podskórną, intensywnie pobudzając syntezę kolagenu, co w efekcie daje remodeling obszaru poddanego zabiegowi.

W zależności od wskazań, rodzaju i wielkości blizn zaleca się wykonanie od 4 do 8 zabiegów w serii. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie i niewielki obrzęk w okolicy zabiegowej oraz uczucie rozgrzania skóry.

Ponieważ laser nieablacyjny nie narusza zewnętrznej warstwy naskórka, nie wymaga przeprowadzania rekonwalescencji. 1-2 dni po zabiegu należy zachować większą ostrożność, ale nie ma potrzeby rezygnować z wykonywania codziennych zajęć.

Efekty laserowego leczenia blizn

Pierwsze efekty zmniejszenia blizn i ogólnej poprawy kondycji skóry, widoczne są po 3-4 tygodniach po zakończeniu serii zabiegów. Dalsza, stopniowa poprawa postępuje w ciągu kolejnych 2-6 miesięcy.

Oczekiwane rezultaty to:

  • redukcja i wygładzenie blizn zanikowych (potrądzikowych) i pourazowych,
  • znacząca poprawa wyglądu i przebudowa blizn pooperacyjnych,
  • stopniowa i postępująca przebudowa tkanki, poprawa ogólnego wyglądu blizn
  • ujednolicenie kolorytu.

Wygraj walkę z niechcianymi bliznami

Jeśli odczuwasz niezadowolenie z wyglądu swojej skóry z powodu blizn potrądzikowych, pooperacyjnych czy pourazowych, zapraszamy do naszego Centrum Medycyny Laserowej w Krakowie. Nowoczesna laseroterapia oferuje szereg korzyści przywracających skórze estetyczny wygląd, a Pacjentom dobre samopoczucie.

Centrum Medycyny Laserowej
ul. Dobrego Pasterza 118C/LU6
31-416 Kraków