Dołącz do nas:

Fotoodmładzanie

Fotoodmładzanie

Fotoodmładzanie – nowatorska metoda regenerowania skóry z wykorzystaniem światła

Coraz częściej Pacjenci z Krakowa wybierają zabieg fotoodmładzania IPL, celem poprawy wyglądu starzejącej się skóry. Zaletą zabiegu jest jego wysoka skuteczność, a także bezinwazyjność, nie wymaga rezygnacji z dotychczasowego trybu życia. Co więcej jest to bardzo uniwersalny zabieg, pozwalający na pozbycie się wielu skutków fotostarzenia. Emitowane światło całościowo wpływa na poprawę jakości skóry, w zakresie jej napięcia, tonacji i struktury. To unikalny zabieg medycyny estetycznej i niewątpliwy sukces nowoczesnej laseroterapii.

Na czym polega fotoodmładzanie IPL?

Zabieg fotoodmładzania to jeden z zabiegów medycyny estetycznej, polegający na naświetlaniu skóry za pomocą intensywnego pulsującego światła, podobnego do światła lasera tzw. IPL (ang. Intense Pulse Light). Emitowane przez IPL światło o szerokim widmie intensywnie stymuluje produkcję kolagenu w skórze, co przyczynia się do ujędrnienia skóry. Dochodzi do przebudowy włókien kolagenowych i sprężystych oraz pobudzenia aktywności fibroblastów. Badania kliniczne potwierdzają, że zastosowana w IPL-SQ® technologia zarówno zapobiega starzeniu się skóry oraz skutecznie ją odmładza.

Do zabiegów fotoodmładzania wykorzystujemy innowacyjną platformę laserową z głowicą IPL-SQ® z wbudowanym szafirowym systemem chłodzącym. Minimalizuje on uczucie nagrzewania skóry, zapewniając Pacjentowi komfort w trakcie zabiegu oraz chroni naskórek przed uszkodzeniem.

Jak często powtarzać zabieg?

Efekty widocznie młodszej skóry pojawiają się po ok. 2-3 sesjach. Jednak dla uzyskania najlepszych rezultatów warto poddać się 5 seriom naświetleń, w odstępach od dwóch do czterech tygodni. Na ocenę pełnych efektów trzeba poczekać około 3-6 tygodni po wykonaniu serii zabiegów. W celu podtrzymania uzyskanych rezultatów zabieg można powtarzać co 12 miesięcy.

Kto może skorzystać z footoodmładzania IPL?

Zabieg polecany jest kobietom i mężczyznom z pierwszymi oznakami fotostarzenia skóry, z płytkimi zmarszczkami i przebarwieniami. Najczęściej poddawane zabiegowi okolice to twarz, szyja lub połączenie: twarz, szyja, dekolt a także dłonie. Wskazaniami do zabiegu są:

 • łagodne zmiany naczyniowe,
 • zaburzenia pigmentacji skóry,
 • zmiany strukturalne skóry i naskórka.

Odzyskaj młody wygląd skóry w Centrum Medycyny Laserowej w Krakowie. Podczas wizyty omówimy stan Twojej skóry i zaproponujemy najlepszy plan działania.

Decydując się na fotoodmładzanie twarzy w sposób kompleksowy zlikwidujesz wszystkie objawy fotostarzenia się skóry. Efektem zabiegu jest szereg korzyści:

 • przywrócenie cerze zdrowego kolorytu,
 • wyraźne wygładzenie zmarszczek,
 • poprawa gęstości skóry,
 • zwiększenie elastyczności skóry,
 • redukcja zmian naczyniowych jak rozszerzone naczynka, tzw. pajączki, zmiany trądzikowe, w tym zmiany po trądziku różowatym, a także skłonności do rumienienia się,
 • eliminacja wszelkich zmian pigmentowych, takich jak przebarwienia po opalaniu, piegi, plamy starcze czy posłoneczne,
 • zamknięcie rozszerzonych porów,
 • spowolnienie procesów starzenia się.

CML - Jesteśmy do Państwa dyspozycji w Krakowie

Wszystkie osoby zainteresowane zabiegiem fotoodmładzania zapraszamy do naszego Centrum Medycyny Laserowej w Krakowie na konsultację, podczas której chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i wątpliwości. Odmładzanie twarzy pozwala na pozbycie się wielu skutków fotostarzenia, na pewno znajdziemy rozwiązanie Twoich problemów estetycznych skóry. Fotoodmładzanie metodą IPL, to skuteczny zabieg medycyny estetycznej w zakresie odmładzania i zapobiegania starzeniu się skóry.

Centrum Medycyny Laserowej
ul. Dobrego Pasterza 118C/LU6
31-416 Kraków